![](https://i0.wp.com/www.sportaltv.gr/wp-content/uploads/2018/10/9eec19565dae6c7e5e3ea82180585071_L.jpg?fit=900%2C675&ssl=1)
Σε ακόμα μία μεταγραφή προχώρησε ο πρωτοπόρος του 5ου ομίλου, Γιούχτας,
Συγκεκριμένα, οι Κρητικοί ανακοίνωσαν την απόκτηση του Δομήνικου Πλουσή, με τον έμπειρο μέσο να έχει θητεύσει μεταξύ άλλων σε Ολυμπιακό Βόλου, ΠΟΑ και ΠΑΝΟΜ.
Η ανακοίνωση:
“Η Διοίκηση του ΑΟ «Ο Γιούχτας» είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Δομήνικο Πλουσή. Ο έμπειρος μέσος θα αγωνίζεται με τη φανέλα του Γιούχτα στη νέα αγωνιστική περίοδο. Δομήνικε καλώς ήρθες στο Γιούχτα!”.