![](https://i0.wp.com/www.sportaltv.gr/wp-content/uploads/2019/01/Γρηγόρης-Ράπτης.jpg?fit=960%2C642&ssl=1)
Μετά το τετραπλό «διαζύγιο» με Λαμπρόπουλο, Τορεζάνι, Παπανικολάου και Φούρναρη, η διοίκηση της Κορίνθου ανακοίνωσε την πρώτη της μεταγραφική κίνηση ενόψει της συνέχειας στο Πρωτάθλημα του 7ου ομίλου. Ο λόγος για τον αριστεροπόδαρο άσο Γρηγόρη Ράπτη, ο οποίος έλυσε τη συνεργασία του με τον Αμπελακιακό και επιστρέφει στη «Μπάρτσα» μετά από έναν χρόνο μακριά από τις τάξεις της. Ο 24χρονος μέσος είχε συστηθεί στο κοινό των εθνικών ερασιτεχνικών Πρωταθλημάτων (Δ’-Γ’ Εθνική) με τα χρώματα του Ατρομήτου Πειραιά σε ηλικία 18 ετών, ενώ τα πρώτα του βήματα τα είχε κάνει στους Σαλαμινομάχους και στα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Πειραιά.