![](https://i0.wp.com/www.sportaltv.gr/wp-content/uploads/2019/01/Νίκος-Μποτωνάκης.jpg?fit=960%2C639&ssl=1)
Διαφορετικούς δρόμους… βαδίζουν, πλέον, η Επισκοπή και ο Νίκος Μποτωνάκης, με τον έμπειρο κεντρικό αμυντικό να αναγκάζεται να αποχωρήσει λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, όπως αναφέρει η επίσημη ενημέρωση. Η σχετική ανακοίνωση των Πρωταθλητών Ρεθύμνου έχει ως εξής: «Ο ΑΟ Επισκοπής ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Νίκο Μποτωνάκη. Λόγοι επαγγελματικών υποχρεώσεων τον κρατούν στην γενέτειρά του τα Χανιά. Ο σύλλογός μας τον ευχαριστεί και του εύχεται καλή συνέχεια στην ποδοσφαιρική του καριέρα».