![](https://i0.wp.com/www.sportaltv.gr/wp-content/uploads/2022/10/Drage-Χωρις-ΜΟΤΟΕ-01.png?fit=424%2C600&ssl=1)
Ξανά παίρνει ζωή το αεροδρόμιο της Τριόδου, το Σαββατοκύριακο 29 & 30 Οκτώβρη , όπου και θα φιλοξενήσει αγώνα Dragster αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας.
Τον αγώνα διοργανώνει η ΛΕΝΟΕ υπό την αιγίδα ΟΜΑΕ και ΑΜΟΤΟΕ ,αλλά τίποτε δεν θα γινόταν αν δεν κουβαλούσαν αγάπη και μπόλικη «τρέλα» για τον μηχανοκίνητο ο Θοδωρής Σπυρόπουλος και η παρέα του, που κατάφεραν να ενώσουν σε μια ομάδα ,αγωνιζόμενους, δημόσιους φορείς και τοπική κοινωνία.
Με την ανακοίνωση του αγώνα, έγινε αμέσως αισθητή η «δίψα» της Καλαμάτας για αγώνα επιτάχυνσης και οι συμμετοχές πολύ γρήγορα πλησίασαν σε αριθμό αγώνες του πρωταθλήματος.
Αυτή η προσπάθεια ,αξίζει την επιβράβευση όλων και εμείς από την μεριά μας θα προσπαθήσουμε να την προβάλουμε ζωντανά ….