Site icon sportaltv

«Κόλλησε» η Καλλιθέα

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη η Καλλιθέα, στην πρεμιέρα της στον 7ο όμιλο του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Η ιστορική ομάδα της Αθήνας έμεινε στη «λευκή» ισοπαλία (0-0) με τον ΑΟ Χαλκίδας, αδυνατώντας να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της για γκολ, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Από την άλλη, οι «νερατζούρι» πήραν αυτό που ήθελαν στο «Ελ Πάσο», αν και επιχείρησαν να «κλέψουν» τη νίκη με τις αντεπιθέσεις τους στην επανάληψη.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια σε σουτ του Νικολακάκη στο 25ο λεπτό και σε κοντινό σουτ του Γκέτσι στο 75ο λεπτό, σε φάση διαρκείας.

Διαιτητής ήταν ο Κυρίτσης (Δωδεκανήσου), με βοηθούς τους Γεωργακόπουλο (Πειραιά) και Γουρνιά (Ανατολικής Αττικής).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Άκης Τζουμερκιώτης): Λαδάς, Νικολακάκης, Ευαγγέλου, Ζεζάι, Μάκος, Καντέ, Πλαβούκος (65′ Βασιλειάδης), Χαρίτος, Σοφιάνης, Μήλιος (72′ Χρήστου), Γκέτσι

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δημήτρης Λύκος): Σταυριανός, Χολέβας, Νιφαδόπουλος, Μπουζούρας, Σχίζας, Βέργος, Ντάμπος (88′ Πατερίτσας), Γιαλαμίδης, Πλούμης (80′ Παπαδάκης), Ντελέκος (94′ Μπαζίνας), Βλάχος (70′ Αντέμ).